Kabele, próbki, prośba o opinię [WINCYJ PRUPEK]
#1
Mam nagrane w linię szybkie próbki z dwoma różnymi kablami instrumentalnymi długości około 5m. Nie napisze nic więcej żeby nikogo nie sugerować ale proszę o opinie i spostrzeżenia odnośnie brzmienia i tego który przewód byście preferowali do własnych celów. Różnice są, być może nawet bardziej odczuwalne na głośnikach niż na słuchawkach.

https://soundcloud.com/paka/kabele-5m-ab-ab-ab
http://basscity.eu/uploads/kable-5m-ab-ab-ab.mp3

Z góry dziękuję wszystkim zaangażowanym!
Odpowiedz
#2
ja zdecydowanie nr 1, wyrazistszy jest ma więcej górki i bardziej ostry,a to lubię, ale nr 2 nie jest zły cieplejszy i bardziej matowy
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz
#3
https://1drv.ms/f/s!Ake7uQ0RJgI3sD8vIrqxFOiId4I2

Pod tym linkiem znajdują się próbki kabli 5m gotowe do wrzucenia w dowolny DAW celem szybkiego przełączania między ścieżkami. Online też można oczywiście przesłuchać klikając w dany plik. No i ściągnąć można - pojedyncze pliki i cały katalog.

Gitara basowa:
- prototyp paki
- George L's
- Cordial CGK 122
- Dimarzio EP1715
- Laboga

Gitara elektryczna:
- proto paki
- Fender
- Soundagarov
Odpowiedz
#4
Przecież różnica jest bardzo wyraźnie słyszalna Big Grin
Biorę pierwszy(paca prototype) w ciemno.
Odpowiedz
#5
Ja próbek nie słuchałem, ale Paka wpadł do mnie z kablem i jak naprawde dużych róznic miedzy kablami (dla mnie) nie słyszłem, to jak paka zmienił wtyk to zbladłem taka różnica.

A co ciekawsze zmienił wtyk z jakiegoś audiofilskiego na normalny dobry wtyk hehe
Odpowiedz
#6
(11-04-2018, 03:53 PM)Mateusz napisał(a): Ja próbek nie słuchałem, ale Paka wpadł do mnie z kablem i jak naprawde dużych róznic miedzy kablami (dla mnie) nie słyszłem, to jak paka zmienił wtyk to zbladłem taka różnica.

A co ciekawsze zmienił wtyk z jakiegoś audiofilskiego na normalny dobry wtyk hehe

Czyli ten normalny był do dupy? Wink
Odpowiedz
#7
Mateusz ma już chyba ubytek słuchu mrgreen ciężko mu wyłapać różnice w górze, natomiast od razu zasugerował dziwne wychudzenie w dole, co przy gitarze basowej można było doskonale odczuć na klacie.

No i okazało się, że super duper amerykańskie wtyki mają taką właśnie cechę, bardzo unikalna, co potem udało mi się wyodrebnic i zmierzyć na mostku RLC. I jest tak, że niektóre wtyki będą mieć dół pełny, a niektóre będą mniej lub bardziej go ciąć. Wszystko zależy od materiałów i geometrii.

Wniosek jest taki, że wtyki G&H nie bardzo nadają się do basu, chyba że ktoś ma wyjątkowo buczący i przebasowiony instrument. Sprawdza się natomiast u gitarzystów z higainowymi wzmacniaczami, bo znacznie łatwiej kontrolować dol, tłumione nuty itp.

Na ten moment szukam najmniej nieidealnego wtyku do basu Smile Myślę, że w przeciągu dwóch tygodni już będę wiedział co i jak.


W ogóle temat kabli instrumentalnych jest bardzo interesujący. To nie jest tylko link między gitara a wzmacniaczem. Jego właściwości fizyczne bezpośrednio wpływają na układ jakim jest przetwornik (cewka) -> elektronika (obciążenie rezystancja i pojemnością) -> kabel (jak się okazało, nie tylko pojemność) -> pierwszy stopień wmacniacza, a co za tym idzie - na brzmienie. Kiedyś na pewno napiszę o tym szerzej.
Odpowiedz
#8
Chcecie do testów kabel mogami? Big Grin
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#9
(11-06-2018, 02:25 PM)JA_cek napisał(a): Chcecie do testów kabel mogami? Big Grin

Jak najbardziej! Jaki to model?
Odpowiedz
#10
Ja Ci mogę podrzucić starego Elixira. Zawsze mi się wydawało, że to bardzo dobre kable. Niestety po 10 latach używania dżeki są całe pokrzywione - coś tam technologicznie spieprzyli przy ich dizajnie.
Odpowiedz
#11
Yyy.. 3368? Zaraz sprawdzę, szkoda że wcześniej nie przeczytałem, wziąłbym ze sobą do Warszawy

Tak, 3368: Mogami

Taki mam.
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#12
Super, chailem sprawdzić właśnie ten przewód. Odezwę się na PW Smile

Krzy, pokrzywione jacki chyba już nie spełniają swojej roli zbyt dobrze Tongue
Odpowiedz
#13
Trzeba tylko uważać, żeby nie zniszczyć gniazd w efektach i wzmaku Smile Kopnę się wreszcie w dupę i założę nautriki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości