basscity.eu
lakierowanie basu - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: lakierowanie basu (/thread-2617.html)

Strony: 1 2 3


lakierowanie basu - jasiekl - 11-20-2012

Hej. Na jamie - ktoś zarysował mi mojego G&La straplockiem. Ma rysę do drewna 1cmx0,5cm. Ponieważ gitara ma 27 lat... chciałbym to naprawić. Czy ktoś wie ile może kosztować zalakierowanie takiej rysy czarnym lakierem?


RE: lakierowanie basu - unclefucker - 11-20-2012

....ma 27 lat? Tym bardziej tego nie rób! Każda rysa powstała podczas wojaży dodaje instrumentowi kolorytu i ciekawej historii Smile


RE: lakierowanie basu - Bolem - 11-20-2012

nie lakieruj

wrzuc zdjęcie

jak Ci tak zależy to kup lakier do paznokci i pokryj nim

generalnie zgadzam sie z wÓjkiem


RE: lakierowanie basu - langusta - 11-20-2012

możesz ewentualnie nałożyć poliestrowy jeśli lakier na wiośle jest kruchy i obawiasz się, że może pójść dalej... generalnie każdy lutnik za parę złoty powinien to zrobić bo do jednej ryski szkoda kupować całej flachy poliestru Smile


RE: lakierowanie basu - jasiekl - 11-20-2012

ma lakier nitro - w miejscu gdzie jest rysa - czarny


RE: lakierowanie basu - obserwacja - 11-20-2012

jpg ?


RE: lakierowanie basu - elteha - 11-20-2012

zostaw to chlopie.

Jak chcesz, moge Ci pokazac swoje wiosła, rysa 1cm to kosmetyczne pukniecie w porownaniu z innymi obrazeniami odniesionymi na froncie metalu Smile


RE: lakierowanie basu - jasiekl - 11-20-2012

http://zapodaj.net/dab187ad1c741.jpg.html
http://zapodaj.net/cffe40779002f.jpg.html


Sorry, ale pytam czy ktoś orientuje się ile takie coś może kosztować, a nie ile macie rys i kto ma zamiar zrobić z gitary muzeum.


RE: lakierowanie basu - yacoob - 11-20-2012

daj sobie spokój.. i tak widać że gitarka jest poobijana Wink w przeciagu kolejnych 10 lat nałapie wielu takich odprysków i to doda jej tylko charakteru Wink


RE: lakierowanie basu - Maciejeq - 11-20-2012

Myślę że Mulat za coś takiego nawet stówy by nie wziął Wink


RE: lakierowanie basu - OMSON - 11-20-2012

(11-20-2012, 08:48 PM)jasiekl napisał(a): http://zapodaj.net/dab187ad1c741.jpg.html
http://zapodaj.net/cffe40779002f.jpg.html


Sorry, ale pytam czy ktoś orientuje się ile takie coś może kosztować, a nie ile macie rys i kto ma zamiar zrobić z gitary muzeum.

Hehehe, jeszcze nie poznałeś tutejszego folkloru kolego... Wink Emotka_2755

Osobiście, używałem czarnego lakieru do uzupełniania takich ubytków. Najpierw nadlej na wypukło, potem poczekaj ze 2-3 dni aż wyschnie (jak wklęśnie to znowu nadlej), przeszlifuj to jakimś drobnym papierem ściernym i zapoleruj (dobry jest stary filcowy beret do tego chociażby) Wink Będziesz zadowolony. Emotka_2755


RE: lakierowanie basu - jasiekl - 11-20-2012

thx... jakiego lakieru używałeś? ten na g&lu jest raczej dziadowski i cieniutki :/ (np. w porównaniu z fenderkami)


RE: lakierowanie basu - OMSON - 11-20-2012

(11-20-2012, 09:16 PM)jasiekl napisał(a): thx... jakiego lakieru używałeś? ten na g&lu jest raczej dziadowski i cieniutki :/ (np. w porównaniu z fenderkami)

Słuchaj, to bardziej chodzi o zabezpieczenie tego odprysku. Ja użyłem jakiejś farby nawet a nie lakieru (z tego co pamiętam) - takiej co się ją wypala w wysokiej temperaturze (bo mój ojciec miał do takiej dostęp). Ja niczego nie wypalałem, ale chodzi o to, że po wyschnięciu miała błyszczącą powierzchnię, a o to mi chodziło, żeby było estetycznie. Po czasie konsultowałem te wyczyny z lutnikiem i mówił, że dobrze zrobiłem.


RE: lakierowanie basu - Mateusz - 11-20-2012

jestes pewien ze to nitro? bo nie sadze.

taki maly babok mozna zabarwiona zywica zalac i areografem psiknac raz


RE: lakierowanie basu - jasiekl - 11-20-2012

nie jestem...

cała gitara:

http://zapodaj.net/46ef4a630e115.jpg.html