Liczba postów: 6633
Liczba wątków: 117
Dołączył: May 2010
Reputacja:
22
Wlasnie czystosci i konturu mi brakuje - czyli jednak to co dali w fabryce bylo git. dzieki. Brzmi bardzo miękko i delikatnie, jest cichy, fajnie bedzie sie nagrywac, marshall ga tak z 4 razy glosniej. Glosniej niz moj 800w swr - kto byl ten wie hehe
Liczba postów: 2206
Liczba wątków: 11
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
0
(08-20-2013, 04:41 PM)Mateusz napisał(a): Gas na bassmana spelniony
http://i.imgur.com/zchX3yj.jpg
co jest w dolnym racku??
Liczba postów: 2419
Liczba wątków: 36
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
1
a ten swr to jest purple czy black face?
rozpisz w ogóle co tam w raku siedzi i odpisz mi na gg :p
Liczba postów: 6633
Liczba wątków: 117
Dołączył: May 2010
Reputacja:
22
To jest stary prefender 99r - chodzi głownie jako koniec mocy, chociaż czasem uzywam preampu do czystego rokenrolowego brzmienia, kiedy demeter jest zbyt hi fi.
Demeter HBP-1 - najbardziej sterylny preamp na jakim gralem, pasywny EQ, nawet skrajne ustawienia działaja jak galka na 1-2 w normalnym piecu, ale za to świetnie brzmi ten eq. Oczyiscie przerobiony przez igorro wg. wskazowek alfika - lepiej rozwiazana korekcja srodka. Wpinasz bas w ten preamp i slysysz jak twoj bas faktycznie brzmi. Chujowy bas od razu slychac. jest jeszcze parametryk, ale do niczego sie nie nadaje bo brzmi strasznie sztucznie.
Ampeg SVP IIP - preamp z SVT 2 pro. Klasyczny rockowy ampeg, fajniej dogaduje się z basami, które mają dużo dołu np. Thunderbird, EB itp. Marshall sie przy nich zatyka. Mówiąc szczerze, całkiem niedawno nauczyłem się go dobrze kręcić. GRaficznego eq nie używam. Preamp ma dość ciche wyjscie, ale mi to nie robi problemu.
Sansamp PSA-1 Mi to nie potrzebne, uzywam jak przyjdzie jakiś metalowiec grać na gitarze i ma za mało przesteru w marshallu to mu go wpiam miedzy wiosło a piec. Symulacje lampy brzmią na nim dość biednie przy tych lampach. W sumie nie wiem po co go kupiłem, ale jakoś tak mam z sansampami - ciągle do mnie wracają, jak komuś oddam to nagle okazuje się potrzebny więc trzymam go w razie czego.
Eden d410XLT - prawie tak fajny jak aguilar - jedna z najlepszych 410 na jakich gralem. Wymienilem gwizdek na selenium dt220I czy jakos tak. Duza w chuj roznica. Fabryczny brzmi przy nim jak plastikowy piździk. Polecam te gwizdki bez kitu ( tu podziekowanie dla Alfika znów bo mi doradził i nie musialem eksperymentować tylko kupilem jedyny dobry)
Bassman 50 - duzo nie powiem bo nawet nie mialem czasu pograc- miekki, cieply i miśkowaty, dosyc cichy - wiecej powiem za jakis miesiac.
Bassman 215VT '81 - kupilem sama bude i zamontowalem kappy 15 (te same co w oranżu i ampegu) i tak się ta paka odezwała, że "ma dozywocie". Bez kitu najchętniej używam właśnie tej paczki. Kupiłem ją z sali prób - grill był żółto-szary. Prałem go 2 dni i wygląda jak wygląda. Brzmieniowo- najniższego dołu nie ma za wiele, masa ciepłego "wyższego dołu" i niskiego środka - po protu nie ma tego "fffuuufff" co paczka z BR. Potem jest fajny środek i brzydki górny środek, który na nagraniach trzeba wyciąć. Jest dzwoniąca góra ale szybko się kończy (jakoś na 2,5-3khz). Aaaaa... paczka jest w połowie ze sklejki a w połowie z płyty wiórowej (jak to zobaczyłem to troche zwątpiłem czy to był dobry zakup). Ale brzmi tak, że nie mam pytań. Koleś od którego kupowałem tą paczkę stacjonuje w salce prób w naszym lokalu i ma taką drugą z oryginalnym i głośnikami fendera (z kwadratowymi magnesami). I jak mam byc szczery to naprawde dużo fajniej gada moja na kappach. Ma więcej dołu, ale troche brzydszy środek. Dodam, że wzmak w sumie nie gra w ogóle czysto - na gainie 2-3 już zaczyna się przesterowywać. na 12 jest już pogrom i raczej dalej go na próbkach nie przekręcam. Dalej boje się kręcić.
Marshall Super Bass MKII - To jest mega skurwysyn -ponoć ma za dużo góry i nie ma dołu, ale jakoś mi to nie przeszkadza - dla mnie ma wszystko tak jak bym chciał. Moje ulubione zajęcie to podłączanie basówek i szukanie gainem sweet spota - wtedy mam dwa kanały bez używania footswitcha - jak napierdalam to jest drajw, jak nie napierdalam to jest czysty kanał - nieraz słychać to w moich nagraniach na YT. Używam tylko kanału gitarowego, reszty gałek nigdy nie ruszam - plug n' play.
Hiwatt 412 - '71 - ten na oryginalnych głosnikach fane. Toporna paczka z grubej skejki. Nie wiem jak opisać brzmienie paczki - też nie ma dołu, ale poza tym jest w zasadzie liniowa - gra płasko a jednocześnie pięknie zabarwia brzmienie. Wszystko jest w dobrych proporcjach, na nagraniach musze lekko zdjąć góre - poza tym nie musze robić nic. O ile basmana używam do lekkich drajwów to tutaj leje ile wlezie.
Do tego mam 3 mikrofony:
AKG D112 - ładnie barwi -tak, że nie trzeba nic kręcić i bas "solo" brzmi fajnie, jakbym miał robić jakieś miksy to na pewno brakowałoby góry i środka.
Shure SM-57 - Ten solo brzmi "brzydziej" siarzy górą i nie ma dołu ale fajniej się kręci w miksie - ma więcej panczu.
AT 2035 - tego uzywam najmniej (alfik miał racje), ale uparłem się że chce pojemność to mam. W sumie używam go tylko do nagrań paczki z 0,5m z włączonym gwizdkiem do jakiś popowych i slap - próbek.
Prosze bardzo.
Także, jest to sprzęt pracujący, nie żeby stał i sie kurzył:d
Liczba postów: 2326
Liczba wątków: 45
Dołączył: Sep 2010
Reputacja:
10
Liczba postów: 18
Liczba wątków: 8
Dołączył: Aug 2012
Reputacja:
0
08-20-2013, 08:15 PM
![[Obrazek: imag0102.jpg]](http://basoofka.net/files/images/imag0102.jpg)
Mój mały zestaw Sterling + Markbass
Liczba postów: 1890
Liczba wątków: 23
Dołączył: Mar 2011
Reputacja:
2
Tęsknię do dziś za tą głową. Mix tej "lampeczki" i wszystko na płasko a urywało bebechy.
Ibanez Blazer-Maruszczyk Elwood--AMP BH420--112 NoisyBox(Fatailpro)--Aphex Punch factory-Chaos Hotcake drive.
Liczba postów: 3066
Liczba wątków: 30
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
5
(08-20-2013, 05:45 PM)groza napisał(a): Jakitam bassman, to przeca sunn z innym logo Klasyczny prawilny bassman to taki twinopodobny jak mroka.
E, ten Sunn o którym myślisz to akurat Fender z logo Sunna.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców.
blue colander stompboxes
Liczba postów: 3078
Liczba wątków: 34
Dołączył: Jun 2010
Reputacja:
52
(08-20-2013, 04:41 PM)Mateusz napisał(a): Gas na bassmana spelniony
![[Obrazek: zchX3yj.jpg]](http://i.imgur.com/zchX3yj.jpg)
Fender Bassman 50w silver face. Wzmacniacz uważany moim zdaniem z resztą słusznie za fatalny jeśli chodzi o brzmienie gitary basowej. Mało popularny w nagraniach ze względu na kiepskie brzmienie i w sytuacjach live ze względu na bardzo małą moc i głośność.
Za to świetnie brzmią na nim funkowe cleany gitarowe ala lata 70siąte.
Do Strata będziesz miał fajny wzmacniacz, basu to raczej porażka.
1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor
Liczba postów: 2326
Liczba wątków: 45
Dołączył: Sep 2010
Reputacja:
10
Cały romantyzm szlag trafił
Liczba postów: 6633
Liczba wątków: 117
Dołączył: May 2010
Reputacja:
22
Jakoś sie tym nie przejmuje bo mówiłeś że ta 2x15 jest chujowa i że te głośniki też sie nie nadają;D A wszsyscy mówią, że ta paczka brzmi zajebiście;P
Jutro coś nagram bo dziś czasu ni ma
Liczba postów: 14517
Liczba wątków: 38
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
3
Ale do gitary się przyda, więc nie ma bólu
Liczba postów: 4106
Liczba wątków: 8
Dołączył: Sep 2010
Reputacja:
3
Mateusz - a tego Hajłata 412 to gdzie dorwałeś?
Liczba postów: 6633
Liczba wątków: 117
Dołączył: May 2010
Reputacja:
22
w Toruniu! ;D Był pod samym nosem. Poszedłem i powiedziełem, że nie interesuje mnie cene - dam tyle ile chcesz. Fakt, że znalazłbym na ibejach na pewno dużo taniej, ale kurde miałem sprawną paczkę pod nosem  ).
Liczba postów: 4106
Liczba wątków: 8
Dołączył: Sep 2010
Reputacja:
3
A ile w końcu zapłaciłeś, jeżeli zapytać można?
|