Preamp onboard Yamaha - problem.
#10
(10-13-2015, 08:41 AM)Markus napisał(a): Drugie zdjęcie jest kompletnie bezużyteczne, bo wiemy, że przystawka ma 4 wyprowadzenia (+ ekran).
No w sumie racja Smile
Cytat:Pierwszy rysunek jest to tzw. "rysunek dla idiotów" - typowa instrukcja w Stanach. A to dlatego, że jest to instrukcja jak przylutować przystawkę nie rozumiejąc co z czym się łączy. A człowiek jednak by chciał zrozumieć co robi. Oczywiście na podstawie tego rysunku można domyśleć się jak wyglądają połączenia, ale trzeba się trochę wysilić.
Dlatego tez wysiliłem się i swoje przypuszczenia wysnułem na podstawie wiedzy o schemacie przełącznika DPDT (choć nie opisano czy jest to "on-on-on" czy "on-off-on".
Cytat:Zrobienie odpowiedniego rysunku nic by ich nie kosztowało.
No pewnie Smile
Cytat:Jedyna korzyść z tego rysunku, to informacja, że neck pickup ma odwrotną fazę niż bridge pickup.
No właśnie tutaj nie mam pewności...
Na podstawie tej rycinki wydaje mi się, że neck pickup ma zgodną fazę z bridge - tylko w jednym z nich (neck) faza zmienia się względem drugiego dopiero na przełączniku - w przypadku przełączenia go w tryb "single"
Cytat:Prawidłowy rysunek, który oni powinni dostarczyć powinien zawierać rysunek dwóch cewek z oznaczonymi kolorami wyprowadzeń i oznaczeniem fazy sygnału każdego przewodu.
To oczywiste.
Cytat:Nie chce mi się tego rysować więc tylko opiszę jak to wygląda:
jedna cewka to BLK(+) i WHT(-) a druga to RED(+) i GRN(-). Przewód GRN jest na stałe podłączony do masy a przewód BLK na stałe do wyjścia.
W ustawieniu SERIES przełącznika przewody RED i WHT są zwarte, a w położeniu PARALLEL WHT jest zwarty z GRN i BLK jest zwarty z RED.
Więc jest to tak jak zgadujesz tylko tym razem ze zrozumieniem.
Bardzo Ci dziękuję! Emotka_2755
O to mi chodziło Exclamation

Cytat:Mimo to, wydaje mi się, że odbiegasz od pytania, które zadałeś: jak to podłączyć do preampu w Yamasze,
To fakt.
Przepraszam.
Chciałem to wyjaśnić w jednym wątku, a w zasadzie powinienem założyć nowy wątek o połączeniach pickupów Nordstranda.

Cytat: a teraz wyjaśniasz jak w ogóle podłączyć te przystawki.
Nie wyjaśniem, bo sie nie znam. Podzieliłem się jedynie swoimi spostrzeżeniami i chciałem rozwiać wątpliwości.
Cytat: Dodatkowo, pomijasz problem, że te przystawki są inaczej nawinięte w wersji PARALLEL niż w SERIES (podałem wyjaśnienie powyżej) i można się domyśleć, że ich przełączanie SERIES/PARALLEL nie jest zalecane przez producenta.
Być może pominąłem - ale nie dlatego, że mam to w nosie... a dlatego, że nie dotarłem do żadnej tego typu informacji.
Jedyne info jakie znalazłem na stronie producenta to kwestia mniejszej ilości zwojów w przetworniku (neck) przeznaczonego do łączenia szeregowego.
Cytat:EDIT: powyższy opis kolorów przewodów dotyczy oczywiście jednej z przystawek - NECK pickup.

No i właśnie tego nie rozumiem za bardzo.
Może faktycznie założę nowy wątek o przetwornikach Nordstranda.
Twoja (i innych udzielających się) wiedza przyda się zapewne potomnym... Emotka_2497

BTW - Kto tu jest Moderatoriuszem?

W ramach równouprawnienia żądam wprowadzenia do handlu serków heterogenizowanych...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Preamp onboard Yamaha - problem. - przez JAZZ-BASS - 10-11-2015, 07:48 PM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez Markus - 10-12-2015, 08:08 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez JAZZ-BASS - 10-12-2015, 09:17 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez Markus - 10-12-2015, 09:38 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez fęder - 10-12-2015, 09:47 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez przemak - 10-12-2015, 10:00 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez JAZZ-BASS - 10-12-2015, 04:09 PM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez JAZZ-BASS - 10-13-2015, 12:04 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez Markus - 10-13-2015, 08:41 AM
RE: Preamp onboard Yamaha - problem. - przez JAZZ-BASS - 10-13-2015, 06:03 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości