Spector Profesional Series Rex 5
#1
[Obrazek: Pro_Rex5.png]

http://www.spectorbass.com napisał(a):NECK
NECK CONSTRUCTION: 3-Piece Rock Maple Neck-Thru Body Design Graphite Reinforced
FINGERBOARD: Rosewood
NUMBER OF FRETS: 24
SCALE LENGTH: 35"
RADIUS: 16"
NECK INLAYS: Pearl Dot
WIDTH AT NUT: 1.79" (4,56cm)
STRING SPACING AT BRIDGE: 0.66" (1,38cm)
BRIDGE HEX KEY SIZE: 2mm
TRUSS HEX KEY SIZE: 5mm

HARDWARE
COLOR: Black
BRIDGE: SPECTOR Die Cast Locking Bridge
ELECTRONICS TONE CIRCUIT: EMG BT
CIRCUIT TYPE: 9-Volt Active - Boost and cut, bass and treble
BRIDGE PICKUP: EMG 40HZ
NECK PICKUPS: EMG 40HZ
PICKUP TYPE: Passive - Dual Coil

BODY
Our Professional Series REX Basses Feature Neck-Thru Body Construction with Maple Wings.
BODY CONSTRUCTION: Maple Wings
TOP: USA Quilt Maple - Full-Face
COLOR OPTIONS: One Stain Option and One Holograph Finish Option
FINISH OPTIONS: High Gloss

Opis i recenzja

Wykonanie
Biorąc bas do ręki po raz pierwszy poczułem prawie idealne wyważenie (a przy tym kształcie korpusu na pewno lepiej wyważonej gitary nie znajdziemy), gitara nie leci na "łeb" można ją postawić pionowo tak jak podczas gitarowych solówek i bas nadal się trzyma. Dla własnego bezpieczeństwa i świętego spokoju dobrze jest zakupić strap locki, bo choć zaczepy są odpowiedniej wielkości, to już kilka razy zdarzyło mi się, że Basia prawie wyrwała się z mych ramion.

Gryf jest bardzo wygodny (choć na pewno nie dla każdego, niektórym może zdawać się zbyt wąski jak na 5kę), na gryfie od czwórki zostało upakowane 5 strun (no chyba ciut przegiąłem, bo pewnie jest szerszy niż w wersji cztero-strunowej, ale jeśli tak to bardzo niewiele) co przekłada się na możliwość szybkiej gry między strunami. Z miejsca rzuciło mi się w oczy nienaganne wykonanie, gryf NTB został perfekcyjnie wklejony w korpus, top z klonu wzorzystego pięknie mieni się w świetle każdego koloru. Nie wiem jak to wygląda standardowo, ale mój Spec na czas wyprawy został wyekwipowany w strunki Elixira. Nie są to moje ulubione, ale muszę powiedzieć, że zarówno z dechy jak i plugged bas na nich gra bardzo konkretnie. Ale o tym później.

Mostkiem możemy standardowo ustawić menzurę i wysokość strun, jego obsługa jest bardzo wygodna, acz na początku mnie zdziwiła - nie ma żadnych śrubek do ustawienia menzury, wystarczy unieść strunę i przesunąć klocki w pożądaną stronę. Nie ma się jednak czego obawiać: w czasie gry menzura nie zmieniła się ani o 1mm. Struny można położyć w zasadzie płasko na gryfie i przy kostkowaniu nie będą brzęczeć, ja jednak z moim potężnym sadystycznym atakiem na struny musiałem ustawić akcję jakieś 2-3 mm nad 12 progiem. Nie mierzyłem ile dokładnie tam jest, widać zresztą na zdjęciu. Uczciwie dodam tylko, że bas został do mnie przysłany idealnie ustawiony. Za to wielki plus dla sklepu Musik Schmidt. Całość zasilana baterią 9V.

Brzmienie
Na początku Rex "szczekał" na Warwicku ProFecie, fajnie to wszystko brzmiało, zwłaszcza na świeżych sznurkach, jednak wiadomo, łorłik, to łorłik, niby daje radę, ale zawsze czegoś brakuje.

Ogień zaczął się dopiero po podpięciu Rexa do stacku Ampeg SVT 3 Pro + Deathmanufacture. Brzmienie wydobywające się z głośników jest wręcz powalające, od masy niszczącego ściany gruzu, po klarowne, czyste brzmienie. Kręcenie gałkami nie jest konieczne, w każdej pozycji dźwięk jest klarowny, różni się tylko poziomem szatana

Faktem jest jednak, że jest to bas stworzony do łomotania w tłumie, pełnię możliwości słychać dopiero w kapeli (ew. w mixie), brzmienie solo jest po prostu bardzo przyzwoite.

Warto dodać, że Rex pięknie odzywa się "z dechy", klonowa decha i gryf robią swoje, przez co gitara odzywa się głośno, klarownie, z dzwonem.

Z resztą jak to ktoś powiedział, pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze, wiec zapraszam do przesłuchania próbek Emotka_2755

Jak ktoś chce przetestować zapraszam, mieszkam pod Wa-wą, spokojnie mogę dojechać za browara. U mnie do ogrania na niezawodnym SVT 3-Pro, Sansampem RBI i Ampegową lodówką Emotka_2755

Podsumowanie
Do grania wszelkich odmian metalu i rocka jest to basidło idealne, nie wiem jak w innych gatunkach, bo mówiąc szczerze nie praktykuję. Bardzo duże możliwości brzmieniowe i manualne stawiają tą gitarę w czołówce w swojej klasie cenowej.

zalety
-brzmienie!!!
-wykonanie
-wygląd
-stosunek cena/jakość
-zauważalny wzrost zainteresowania ze strony płci przeciwnej Wink

wady
-nie jest idealnie wyważony
-wstawianie do gitary za tę cenę EMG HZ to herezja...

Ogólna ocena: 4,5/5

Sample dźwiękowe:


http://soundcloud.com/gerard-5/ampeg-stack-spector-1 - Spec w boju z Ampegiem SVT III Pro, Sansampem i lodówką Wink Do tego wymienione pickupy na EMG 40DC na 18V, bez preampu + mosiężne siodełko Emotka_2755

http://rumcayz.wrzuta.pl/audio/8g7Es1eRV...gates_pick - kostka
http://rumcayz.wrzuta.pl/audio/0qxoKx8Xe...es_fingers - paluchy
http://rumcayz.wrzuta.pl/audio/7bTEZIbD9DR/chujwico - mały nagrany daaaawno temacik ;]
http://rumcayz.wrzuta.pl/audio/4dLeT5zuv...thern_bass - czysty bas z palucha ;]
http://rumcayz.wrzuta.pl/audio/9sUGZZktn...anced_bass
www.myspace.com/rustedbrain -wszystko nagrywane na Rexie
http://vimeo.com/10811443 - trochę mojej mordki i próbka soundu ;]
www.facebook.com/rustedbrain
www.rustedbrain.pl
www.rustedbrain.8merch.com

Fernandes BXB -> Ampeg SVT (już za chwileczkę, już za momencik) II PRO -> Ampeg SVT 810E = Thrashing Madness \m/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości