Octavery - jak nisko?
#1
Question 
Zakładam nowy temat, ponieważ w tym o pedalboardach, nie byłby widoczny tak dobrze, jak oddzielny... (najwyżej potem można go przenieść w stosowne miejsce).

Ale do rzeczy: niejeden z Was ma, niejeden stosuje ale jak wiadomo, każdy octaver gorzej radzi sobie z niską oktawą, kiedy schodzimy coraz niżej na basie. Z tego względu, przydałoby się zgromadzić informacje, która kostka, jak niski rejestr potrafi poprawnie obsłużyć nim się zacznie dławić?
Także proponuję wrzucać info w tym temacie tj.:
- producent,
- model,
- w której pozycji zaczynają się schody (opóźnienia, dławienie),
- charakter soundu (naturalny czy bardziej komputerowy).

Myślę, że takie zestawienie przyda się każdemu...
Odpowiedz
#2
EBS Octabass starsza wersja - juz black, ale bez true bypassu.

Chwyta do G, G# na basie. Podpięty do klawisza chwyta w dole wszystko, choć powyżej jakiegoś tam dźwięku - przestaje.

Brzmi jak oktawer, ale nie używam raczej poniżej dźwięków które normalnie mógłbym na basie normalnie zgrać. W studiu raczej stawiam na opcję zagrania tego samego na basie dwa razy w dwóch oktawach.
Odpowiedz
#3
Octaver (i wszystkie efekty działające na podstawie śledzenia wysokości dźwięku) w TC G-majorze działa tylko do A1. Tuner niestety też.
GMRs - sansamp PSA 1.1 - TC G-Major - Taurus TH-Cross -TN410
Absynth
Odpowiedz
#4
Boss OC-2, Guy Pratt zagrał niskie G# w Earth Song Jacksona. Było na tyle dobrze, że nadawało się na płytę Wink
Odpowiedz
#5
EHX Micro Pog nawet z H nie ma problemu, w dodatku jest polifoniczny (zadziala na każdym dzwieku granego akordu).

problemem jest latencja oktawy - im nizszy dzwiek tym wieksza.

wydaje mi sie jednak, ze duza wersja poga jest wolna od tego problemu - trzeba zweryfikowac.

sound raczej sterylny, cyfrowy.
Odpowiedz
#6
dr Szelma mówił, że oba POGi to padaka.
Odpowiedz
#7
a paka mowi, ze fajneWink

micro poga z powodzeniem uzywam, a duzego poga dane mi bylo slyszec na probie i brzmial zajebiscieBig Grin
Odpowiedz
#8
(09-25-2011, 08:41 PM)herp napisał(a): dr Szelma mówił, że oba POGi to padaka.

Ja myślę, że bardziej miarodajne będzie trzymanie się przedstawionych wytycznych (bazowanie na osobistych emocjach wywoła nikomu niepotrzebny flejm).

BTW - przydałoby się podawać wysokość dźwięku z numerkiem oktawy (co by uniknąć przeskoków myślowych). Wink
Odpowiedz
#9
(09-25-2011, 08:14 PM)mazdah napisał(a): Boss OC-2, Guy Pratt zagrał niskie G# w Earth Song Jacksona. Było na tyle dobrze, że nadawało się na płytę Wink

W praktyce w zależności od strun, instrumentu, artykulacji - dłuższe dźwięki komfortowo do D (na strunie A)

krótsze może i do A ale na scenie nieraz był zonk z tego powodu Wink bo lubi się rozjechać i pogubić

tym niemniej kultowe brzmienie niweluje ta drobną wadę Smile dla mnie bezkonkurencyjny oktawer jeżeli chodzi o brzmienie w zespole Smile
Odpowiedz
#10
witam

U mnie:
- producent: Ampeg
- model: SCP-OCT Sub-blaster
- 'schody': F, może G... sprawdzę.
- charakter: organowy (czy taki jest naturalny?)

Bardzo dobrze brzmi po dopaleniu przesterem. Przy dwóch pokrętłach trudno się pogubić...

[Obrazek: 44056344.jpg]

pozdrawiam
wajzner
witam, he he, pozdrawiam
Odpowiedz
#11
(09-25-2011, 08:41 PM)herp napisał(a): dr Szelma mówił, że oba POGi to padaka.

POG2 to rewelacja, jak dla mnie...
Mam jeszcze OC-2 i OC-3. Ten pierwszy jest lepszy z basem, a drugi z gitarą.
Odpowiedz
#12
(09-26-2011, 07:48 AM)RayLuka napisał(a):
(09-25-2011, 08:41 PM)herp napisał(a): dr Szelma mówił, że oba POGi to padaka.

POG2 to rewelacja, jak dla mnie...
Mam jeszcze OC-2 i OC-3. Ten pierwszy jest lepszy z basem, a drugi z gitarą.

No fajnie, ale temat tyczy się konkretów. Subiektywnych info jest od zatrzęsienia w necie... Także do rzeczy (albo ten temat straci sens)! Wink
Odpowiedz
#13
tu co nieco
http://basscity.eu/thread-206.html?highlight=octaver
Odpowiedz
#14
(09-26-2011, 08:11 AM)hennoh napisał(a): tu co nieco
http://basscity.eu/thread-206.html?highlight=octaver

Ale znowu brak w większości konkretów... A konkrety to: przy którym dźwięku Octaver ma poślizg/krztusi się w dolnej oktawie. I TYLKO TAKIE INFO LICZY SIĘ W TYM TEMACIE!

Proponuję niemerytoryczne odpowiedzi usuwać samemu (ewentualnie prośba do moderatorów). Po co kolejny temat śmietnisko?
Odpowiedz
#15
...
BASSCIPY.EU

To forum to jebana sekta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości